Montaż szafki łazienkowej
Etap 1 – przygotowania
By nie mieć problemów podczas montażu mebli, powinniśmy dobrze się do tego przygotować. Przy kupnie szafek sprawdźmy, czy jesteśmy w stanie ten konkretny model zamontować sami. Po przywiezieniu wszystkiego do domu dokładnie przeczytajmy w instrukcji, co musi znajdować się w środku i przeliczmy wszystkie elementy. Zdarza się bowiem tak, że coś na hali produkcyjnej się zgubi lub zostanie pominięte. Gdy żadna z rzeczy nie będzie uszkodzona, a pudełko kompletne, możemy wszystko wyłożyć, pamiętajmy jednak, aby robić to na dywanie. Jest to szczególnie ważne, by nic nie pogubić, a podłoga nie została przypadkiem zarysowana. Następnie przygotujmy narzędzia niezbędne nam do sprawnego montażu szafki.
Etap 2 – korpus
Teraz następuje łączenie najważniejszych elementów szafki, które tworzą jej szkielet. Podążajmy dokładnie za wskazówkami instrukcji i pamiętajmy o kilku zasadach:
- Nie używajmy kleju do drewnianych kołków, jeżeli nie jest to potrzebne. Często wchodzą one „na ścisk” i nie przesuną się, nawet jak byśmy chcieli.
- Jeżeli mamy do wkręcenia jakąkolwiek śrubę, wpierw zróbmy to ręcznie, a potem dokładnie przykręćmy ją kluczem dynamometrycznym lub, jeśli to dozwolone, wiertarką.
- Dokładnie przyjrzyjmy się, czy główka śruby jest na równi z powierzchnią przykręcanego elementu.
- Najlepiej montuj szafkę na dywanie, kiedy jest ona w pozycji leżącej. Nie narażasz jej na ewentualny upadek i zniszczenie.
Etap 3 – drzwiczki
Ten moment podczas montowania należy wykonać z „aptekarską precyzją”. W zawiasie utrzymującym drzwiczki mamy 3 rodzaje śrub, z których każda odpowiada innej płaszczyźnie. Śruby oznaczone kolorem czerwonym regulują wysokość drzwiczek. Przesuwając element w górę lub w dół dokładnie sparujemy drzwi, tak aby nie było żadnej szpary u dołu szafki oraz u góry. Śruba niebieska odpowiada za wysunięcie drzwiczek. Gdy poruszamy nią w przód i w tył, śruby czerwone mogą być już przykręcone. Pamiętajmy, aby każde takie przesunięcie sprawdzić zamykając drzwiczki na chwilę i obserwując, czy nie ma żadnej szpary. Na koniec pozostaje nam śruba niebieska, odpowiedzialna za kąt nachylenia skrzydła drzwiczek do korpusu. Jeżeli jesteśmy usatysfakcjonowani z ustawienia, możemy przykręcać wszystkie śruby do końca. Nie należy tego robić od razu, by w razie czego nie zmienić położenia drzwiczek i nie mieć problemu z przykręceniem pozostałych śrub.
Etap 4 – umeblowanie
Gdy szafka jest już skręcona, możemy ją ustawić na wybrane wcześniej miejsce. W tym momencie możemy zaszaleć i stworzyć aranżację, która będzie nas za każdym razem zachwycać. Na tym kończy się nasza praca w montowaniu szafki niezależnie od tego, czy jest ona przeznaczona do kuchni, czy łazienki.
Comments
No comment at this time!
Leave your comment