Łazienka Feng Shui – powiew z dalekiego wschodu

Na stronie:

Lekcja filozofii

Czym w ogóle jest Feng Shui? To metoda urządzania wnętrz i projektowania aranżacji, wywodząca się ze starożytnych Chin. To dążenie do osiągnięcia jak największej harmonii i utrzymanie jak najlepszej zgodności z naturą. W Feng Shui niezwykle ważne są żywioły: wiatr (Feng) i woda (Shui), które symbolizują to co niewidzialne i nieuchwytne. Urządzenie łazienki według tych zasad może okazać się bardzo korzystne dla zdrowia i samopoczucia, ale również sprawi, że nasze pomieszczenie będzie piękne i przestronne.

Łazienka Feng Shui

Jak urządzić łazienkę w stylu Feng Shui?

Najlepiej byłoby planować to już przy okazji projektowania domu. Taka łazienka powinna być z dala od jego centrum i nie powinna sąsiadować z pomieszczeniami, w których często przebywamy. Nie może ona znajdować się również naprzeciwko wejścia do domu. Wszystkie te rzeczy odpowiadają za prawidłowy przepływ energii. Sama łazienka również ma wiele istotnych cech. Przede wszystkim Feng Shui charakteryzuje minimalizm i przestronność. Im mniej na wierzchu, tym lepiej, zbędne akcesoria, kosmetyki i urządzenia na widoku zakłócają spokój. Świetnie tu się sprawdzą podwieszane szafki. Duże lustra a tym bardziej okno powiększą optycznie pomieszczenie. Niezwykle istotne jest rozmieszczenie poszczególnych elementów łazienki. Powinny one przylegać do ścian, jednak zalecany jest dystans pomiędzy nimi. Deska sedesowa powinna być zawsze opuszczona.

Łazienka Feng Shui

Istotne dodatki

Kolejną ważną rzeczą będą dodatki które, pomogą stworzyć wschodni klimat. Będą to przede wszystkim rzeczy nawiązujące do natury. Ozdobne kamienie i rośliny to podstawa. Można również użyć świec i kadzidełek. Ważne jest oświetlenie, najlepiej naturalne, lecz można również bawić się światłem sztucznym przy pomocy lamp i kinkietów.

Łazienka Feng Shui

Ważne są barwy i kolory ścian. Powinniśmy się trzymać łagodnej, jasnej i pastelowej kolorystyki nawiązującej do drewna czy piasku. Sprawdzą się również barwy błękitu i zieleni. Unikać natomiast powinniśmy często spotykanego w łazienkach koloru białego, gdyż jego ostrość może wywoływać u nas negatywne emocje.

Łazienka Feng Shui

Jakie są efekty?

Jeśli zastosujemy wszystkie wymienione zasady Feng Shui przy urządzaniu łazienki, wprowadzimy do niej komfortowy nastrój, który umożliwi nam na wspaniały relaks i odpoczynek, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Odprężenie pozwoli nam na pozbycie się wszystkich negatywnych emocji i nabranie energii, co przełoży się na poprawę naszego życia, polepszy nam humor i doda sił do zdobywania coraz to lepszych osiągnięć i wyższych szczytów.

Komentarze

Na razie brak komentarzy!

Zostaw komentarz

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
  • Rejestracja

Zarejestruj nowe konto

Czy założyłeś już konto?
Zaloguj się zamiast tego Lub Zresetuj hasło