Kategoria: Miski WC

Miski WC

Jeśli myślimy o stworzeniu wygodnej w użytkowaniu i praktycznej łazienki z toaletą, powinniśmy zadbać o dobrej jakości miski WC. Jakie cechy musi posiadać? Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na typ muszli, jej kształt, materiał, z jakiego została wykonana, a także rodzaj montażu oraz odpływu. Na tej podstawie znacznie łatwiej będzie znaleźć taki produkt, który spełni nasze oczekiwania, a co za tym idzie, uprzyjemni codzienne korzystanie z toalety.

Miski WC – podwieszane czy stojące? Z kołnierzem czy bez niego?

W sprzedaży dostępnych jest wiele rodzajów muszli WC: możemy natknąć się na modele wiszące lub stojące, lejowe, kołnierzykowe oraz bezkołnierzykowe. Do najchętniej wybieranych należą ceramiczne miski wiszące w kolorze białym mocowane na stelażu. Ten typ montażu zapewnia łatwe i szybkie czyszczenie toalety, a na dodatek sprawia, że cała konstrukcja może unieść spory ciężar bez stosowania dodatkowych rozwiązań.

Miski podwieszane również ułatwiają zachowanie porządku w łazience - znacznie wygodniej wyczyścić podłogę zarówno wokół toalety, jak i tuż pod nią. Taka konstrukcja prezentuje się też nowocześnie. Miska wygląda, jakby wychodziła ze ściany, co można uznać za dodatkowy walor wizualny. Montaż podwieszanego WC wymaga jednak nieco więcej pracy.

Dużą popularność zyskują również miski bezkołnierzowe, głównie ze względu na możliwość zachowania wyższego poziomu higieny w toalecie i zarazem krótszy czas poświęcany na mycie ceramiki sanitarnej. Standardowe toalety stojące ze spłuczką i kołnierzykową muszlą WC posiadają zakamarki oraz wnęki, które utrudniają błyskawiczne czyszczenie, stanowiąc tym samym idealne miejsce dla bakterii. Na dodatek zużywają zbyt dużo wody podczas spłukiwania. Dlatego zdecydowanie bardziej rekomendujemy modele bez kołnierza, które zostały pozbawione wymienionych wad.

Najlepsza ceramika sanitarna do Twojej łazienki

Miski WC są dostępne w wielu rozmiarach – nawet do 62 cm. Posiadają dwa różne odpływy: warszawski, czyli pionowy oraz poznański, czyli poziomy. Wybór odpływu zależny jest od umiejscowienia: w ścianie lub w podłodze. Przed wyborem konkretnego modelu warto dobrze zapoznać się opisem produktu, aby ułatwić sobie późniejszy montaż ceramiki sanitarnej.

Nie zapominajmy też o tym, jak istotny w przypadku wyboru muszli WC jest jej wygląd. Dzięki starannie przygotowanej ofercie wszystkie dostępne modele - stojące, wiszące, bezkołnierzowe czy lejowe - prezentują się naprawdę stylowo. Współpracujemy z najbardziej cenionymi markami w branży sanitarnej: Duravit, GROHE, Koło, Olympia, Roca oraz Villeroy & Boch. A zatem zdecydowanie jest w czym wybierać. Toalety zostały zaprojektowane w taki sposób, aby z jednej strony zapewniać komfort, a z drugiej zachwycać nowoczesnym wzornictwem.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą. W razie dodatkowych pytań można się z nami skontaktować lub skorzystać z gotowych porad.FAQ

Jakie cechy musi posiadać dobra jakościowo miska WC?


Podczas wyboru miski WC należy zwrócić uwagę na typ muszli, jej kształt, materiał, z jakiego została wykonana, a także rodzaj montażu oraz odpływu.


Jakie są rodzaje miski WC dostępne na rynku?


W sprzedaży dostępne są modele miski WC stojące, wiszące, lejowe, kołnierzowe oraz bezkołnierzykowe.


Jakie są zalety miski podwieszanej?


Miski podwieszane ułatwiają utrzymanie czystości w łazience i prezentują się nowocześnie.


Dlaczego warto wybrać model bezkołnierzowy?


Modele bezkołnierzowe pozwalają na zachowanie wyższego poziomu higieny w toalecie i zużywają mniej wody podczas spłukiwania.


Jaki rozmiar miski WC warto wybrać?


Miski WC są dostępne w wielu rozmiarach, warto wybrać odpowiedni w zależności od potrzeb.


Jak wybrać odpowiedni odpływ dla miski WC?


Wybór odpływu zależy od umiejscowienia w ścianie lub w podłodze. Przed wyborem warto zapoznać się z opisem produktu.


Jakie marki oferują dobrej jakości miski WC?


W branży sanitarnej cieszą się uznaniem marki takie jak Duravit, GROHE, Olympia, Roca, Laufen oraz Villeroy & Boch.


Gdzie znaleźć pełną ofertę miski WC?


Pełną ofertę miski WC można znaleźć w sklepie internetowym, warto także skorzystać z porad ekspertów przed zakupem.

Pokazano wiele produktów.

Pokazuje 1-24 z 97 pozycji(a)

Aktywne filtry