Łazienkowe Trendy 2021

Wł.:
Łazienkowe Trendy 2021

Natura w łazience!

Najbardziej popularnym trendem w najbliższym czasie będą naturalne motywy, drewno, kamień, czy to w postaci barw na ścianach i płytkach, czy jako materiał mebli i różnorakich dodatków jak wiklinowe koszyki oraz dekoracje.  Polecamy też zastosowanie w łazience roślinności, która mocno wpłynie na przytulność pomieszczenia, tu jednak trzeba uważać. Kiedy wybieramy kwiaty żywe, ważne jest, by były one odporne na wilgoć. Barwy ścian powinny naśladować naturalne kolory, tu wskazane będą ciepłe pastele, brąz, beż, krem, oliwka. Zastosować można również płytki ceramiczne imitujące drewno lub kamień. Całość wtedy nabierze wyjątkowego przytulnego charakteru, a łazienka stanie się miejscem niezwykle komfortowym, w którym chętnie będziemy spędzać czas, relaksując się i ciesząc obecnością przyrody.

natura w łazience

Intensywne barwy

Kolorystyka na przyszły rok to nie tylko stonowane barwy. Dla tych odważnych niebojących się wyjątkowych rozwiązań i lubiących eksperymentować z aranżacjami czekają ciekawe, wręcz soczyste, owocowe kolory, również będące odzwierciedleniem natury. I nie mowa tu tylko o kolorach ścian, ale również o ceramice. Ta aktualnie jest dostępna w najbardziej zaskakujących odcieniach, od intensywnej mięty, błękitu po żółć, róż kończąc na stonowanej zieleni, szarości i subtelnej czerni. Polecamy szczególnie zapoznać się z kolekcją Artis marki Villeroy & Boch. Kombinacja intensywnych, ciekawych i kontrastujących ze sobą barw to sposób na oryginalną kolorystycznie aranżacje łazienki, która wybije się ponad nudne, często spotykane rozwiązania i będzie idealnym wystrojem na nowy rok.

trendy łazienkowe 2021

Czerń dalej w modzie

Dla minimalistów chcących swojej łazienki w stonowanych, jednorodnych kolorach nie będzie rozczarowania, gdyż ten styl wciąż jest bardzo popularny w nowoczesnych łazienkach. Myśl „mniej znaczy więcej” stosuje się przy kolorystyce i wyposażeniu łazienki np. w postaci podtynkowych systemów armatury, prostych geometrycznych mebli i minimalistycznej ceramiki. W temacie barw wciąż bardzo często stosowany jest kolor czarny, który króluje już od kilku lat w łazienkowych aranżacjach. Czerń jest wyborem nie tylko dla ścian, ale również dla płytek, armatury, dodatków, czy nawet ceramiki. Te motywy są wykorzystywane w stylu art déco, który nawiązując do estetyki sprzed stu lat, z pewnością nabierze na popularności w nowej dekadzie.

trendy łazienkowe 2021

Więcej, nowocześniej i bardziej stylowo

Z innych trendów coraz częściej ci, którzy mogą sobie na to pozwolić, tworzą salony kąpielowe – istne strefy komfortu, w których można sobie pozwolić na prawdziwy relaks. Taki salon wymaga sporej przestrzeni, jednak jeśli się już na niego zdecydujemy, możliwości aranżacyjnych mamy bardzo wiele. Najczęstszym wyborem do takich salonów są wanny wolnostojące, które agresywnie podbijają rynek i wypierają zwykłe zabudowane. Obecnie wybór wanien wolnostojących jest tak duży, że można je zastosować nawet w niewielkim pomieszczeniu, co wciąż będzie świetnym pomysłem i rewelacyjnym zabiegiem estetycznym. Rynek podbijają też nowoczesne technologie. Producenci prześcigają się w innowacjach, poprawiających komfort korzystania z łazienki, zapewniających ekologiczne rozwiązania oszczędności i ułatwiających utrzymanie pomieszczenia sanitarnego w czystości. Warto się im przyjrzeć, gdyż są one coraz bardziej dostępne cenowo, a komfort jest nieporównywalny.

trendy łazienkowe 2021

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień