Baterie kuchenne - skazani na montaż
Na początek
Zanim kupimy baterię, która według nas idealnie pasuje do naszej kuchni, powinniśmy sprawdzić dwie rzeczy: instalację wodną oraz model zlewu. Jeżeli instalacja wychodzi ze ściany, dobrym pomysłem będzie kupienie baterii ściennej, która jest tania i bardzo elegancko wygląda. Rury instalacji wodnej znajdujące się pod zlewem, nakłaniają nas do zakupu baterii stojącej, która najczęściej jest umieszczana w otworze na zlewozmywaku. Zastanówmy się także nad wyciąganą wylewką, która zdecydowanie ułatwi nam zmywanie naczyń.
Wymiana na nowszy model
Jeżeli posiadamy już baterię kuchenną, ale chcemy ją wymienić to konieczny będzie demontaż. Na samym początku zakręćmy główny zawór wody, byśmy my i nasza kuchnia nie zostali zalani od góry do dołu. Taki zawór znajduje się zaraz obok wodomierzy, jednak mimo wszystko postawmy miskę pod rury instalacji wodnej, ponieważ może tam jeszcze zalegać woda. Następnie kluczem nastawnym odkręćmy łączenia i cylindryczny element z gwintem oraz nakrętką u podstawy. Teraz możemy spokojnie wyciągnąć starą baterię.
Powiew świeżości – bateria ścienna
Zmierz rozstaw otworów ciepłej i zimnej wody, by móc kupić baterię o takim samym rozstawie. Zakręć główny zawór wody. Przymocuj baterię do otworów za pomocą podkładek lub mimośród, dokładnie je dokręcając. Przetestuj szczelność instalacji, odkręcając główny zawór i wodę w kranie, jeżeli nic nie leci, to wszystko jest gotowe.
Standard w nowej odsłonie – bateria stojąca
Zakręć główny zawór wody. Zamontuj wkręty mocujące w baterii. Załóż elastyczne przełącza na trzon kranu, by móc połączyć baterię z otworami. Przełóż trzon przez otwór w blacie lub zlewozmywaku. Zabezpiecz otwór gumową uszczelką, metalową podkładką i nakrętką. Przymocuj kran nakrętką tulejkową do zlewu. Przyłącza przymocuj do instalacji wodnej i sprawdź, czy coś cieknie, jeżeli nie kran działa prawidłowo.
Comments
No comment at this time!
Leave your comment