Szkło do kabiny prysznicowej – przejrzeliśmy je na wylot

Wł.:
Szkło do kabiny prysznicowej – przejrzeliśmy je na wylot

Słowem wstępu

Rodzajów kabin prysznicowych jest wiele, dlatego też producenci prześcigają się w unowocześnieniu materiału, z którego są one wykonane. Należy pamiętać, że do każdego typu kabiny prysznicowej dobiera się odpowiednie szkło. Niektóre wersje są grubsze, pokryte specjalna folia lub też innego koloru. Zatem jak odnaleźć się w tym skomplikowanym dziale wyposażenia łazienkowego?

SanSwiss

Wszystko widać – szkło przezroczyste

Jest to najbardziej popularny rodzaj szkła stosowanego w kabinach prysznicowych. Klienci decydują się na niego, ponieważ jest estetyczne i stosunkowo łatwe w czyszczeniu. Nie posiada żadnych wzorów, co niezwykle ułatwia utrzymanie takiego szkła w czystości. Coraz częściej producenci proponują w zestawie z szybą powłokę hydrofobową, która „nie lubi wody”, dzięki czemu na powierzchni nie powstają zacieki.

kabina prysznicowa

Intymnie i prywatnie – szkło matowe

Nierzadko nazywane także mlecznym. Idealnie sprawdzi się dla osób, które chcą zachować więcej prywatności i intymności podczas prysznica. Producenci proponują klientom różne warianty i kształty tego typu szkła, dzięki można zdecydować się tylko na połowiczne zmatowienie szyby, a nawet jakiś fantazyjny wzór.

prysznic

Ograniczeni jedynie wyobraźnią – szkło ornamentowe

Jeżeli marzy nam się kabina prysznicowa z unikatowym charakterem, możemy zdecydować się na szkło z ornamentem, czyli jakimś wzorem. Niektórzy producenci proponują klientom gotowe wzornictwo, ale niekiedy zdarza się, że to konsument ma możliwość skomponowania własnego ornamentu.

Tutaj grubość ma znaczenie

Wymiary szkła użytego do kabiny prysznicowej mogą być przeróżne od 4 do 10 milimetrów. Zależą one od przeznaczenia tego szkła, czy będzie ono ścianka boczną, czy może drzwiami. Jeżeli tafla stanie się drzwiami, to producent w tym wypadku bierze pod uwagę także sposób otwierania danych drzwi prysznicowych. Wszystkie te czynniki wpływają na grubość materiału i za każdym razem są szczegółowo przemyślane.

drzwi prysznicowe

Comments

No comment at this time!

Leave your comment

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień